Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%15
Bağışlanan Terapi

Bağışlanan Terapi

Liste Fiyatı : 45,00TL
İndirimli Fiyat : 38,25TL
Kazancınız : 6,75TL
9786052992883
546646
Bağışlanan Terapi
Bağışlanan Terapi
Pegasus
38.25

Yeni Kuşak Terapistlereve Hastalarına Açık MektupPsikiyatrist ve yazar Irvin D. Yalom'un klinik uygulamadaki otuz beş yılı aşkın tecrübesinin zirvesi niteliğinde olanBağışlanan Terapi, hastaların ve terapistlerin terapiden nasıl en iyi şekilde fayda sağlayabileceğini gerçek vaka çalışmaları aracılığıyla gözler önüne seren olağanüstü bir rehber. Yalom, alandaki yepyeni yaklaşımını ve edindiği tecrübeleri mesleğe yeni adım atan terapistlerle “seksen beş kişisel ve kışkırtıcı ipucu” halinde paylaşıyor. Önerileri ve fikirleri arasında şunlar var:• Hastanın sizin için önemli olmasına izin verin


• Hatalarınızı kabul edin


• Her hasta için yeni bir terapi yaratın


• Ev ziyaretleri yapın


• Asla (hemen hemen asla) hasta adına karar vermeyin


• Freud her zaman hatalı değildiYeni kuşak hastalar ve danışanlar için terapötik süreci zenginleştirmeyi amaçlayanBağışlanan Terapi, bu alanla ilgilenen herkes için keyifli, bilgilendirici ve düşündürücü bir çalışma.“Bu kitabı herkese tavsiye ederim, özellikle de aklıyla olduğu kadar kalbiyle de öğrenmeye açık olanlara.”


-E. Thomas Dowd,Counselling Psychology Quarterly-“Bu kitap size psikoterapi alanına niçin girdiğinizi hatırlatacak. Hastayı ne zaman kucaklayabileceğinizden ne zaman daha derin sorgulamaya geçebileceğinize kadar Yalom'un tecrübelerinden yola çıkarak kaleme aldığı gözlemleri sizi tuzaklardan kurtararak profesyonel açıdan daha da verimli hale getirecek.”


-Jill Lightner-“Koltuğa kıvrılma çağrısı… Yalom, karşısında hiçbir perdenin kapalı kalamayacağı bir sihirbaz.”


-Metro Times(Detroit)-“Seksenlerinde, görmüş geçirmiş bir yazar olan Yalom kendi bakış açısından dostça bir dille, içtenlikle ve her zaman bilgece yazıyor.”


-Kirkus Reviews-“Çok geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden, belirli konulara net bir şekilde odaklanılarak kaleme alınmışbir kitap.”


-Booklist-“Yalom'un üslubu, O. Henry'nin esprili dili ile Isaac Bashevis Singer'ın ayakları yere basan tarzının bir karışımı.”


-San Francisco Chronicle-
Irvin D. Yalom,Günübirlik Hayatlar,Din ve Psikiyatri,Annem ve Hayatın Anlamı,Varoluşçu Psikoterapigibi pek çok kitabın ve grup terapisine dair en önemli çalışma olarak nitelendirilenGrup Psikoterapisinin Teori ve Pratiğigibi klasik kitapların yazarıdır. Stanford Üniversitesi'nde Fahri Psikiyatri Profesörü unvanına sahip olan Yalom, çalışmalarına yaşamını sürdürdüğü Palo Alto ve San Francisco'da devam etmektedir.(Tanıtım Bülteninden) • Açıklama
  • Yeni Kuşak Terapistlereve Hastalarına Açık Mektup   Psikiyatrist ve yazar Irvin D. Yalom'un klinik uygulamadaki otuz beş yılı aşkın tecrübesinin zirvesi niteliğinde olanBağışlanan Terapi, hastaların ve terapistlerin terapiden nasıl en iyi şekilde fayda sağlayabileceğini gerçek vaka çalışmaları aracılığıyla gözler önüne seren olağanüstü bir rehber. Yalom, alandaki yepyeni yaklaşımını ve edindiği tecrübeleri mesleğe yeni adım atan terapistlerle “seksen beş kişisel ve kışkırtıcı ipucu” halinde paylaşıyor. Önerileri ve fikirleri arasında şunlar var:   • Hastanın sizin için önemli olmasına izin verin


   • Hatalarınızı kabul edin


   • Her hasta için yeni bir terapi yaratın


   • Ev ziyaretleri yapın


   • Asla (hemen hemen asla) hasta adına karar vermeyin


   • Freud her zaman hatalı değildi   Yeni kuşak hastalar ve danışanlar için terapötik süreci zenginleştirmeyi amaçlayanBağışlanan Terapi, bu alanla ilgilenen herkes için keyifli, bilgilendirici ve düşündürücü bir çalışma.   “Bu kitabı herkese tavsiye ederim, özellikle de aklıyla olduğu kadar kalbiyle de öğrenmeye açık olanlara.”


   -E. Thomas Dowd,Counselling Psychology Quarterly-   “Bu kitap size psikoterapi alanına niçin girdiğinizi hatırlatacak. Hastayı ne zaman kucaklayabileceğinizden ne zaman daha derin sorgulamaya geçebileceğinize kadar Yalom'un tecrübelerinden yola çıkarak kaleme aldığı gözlemleri sizi tuzaklardan kurtararak profesyonel açıdan daha da verimli hale getirecek.”


   -Jill Lightner-   “Koltuğa kıvrılma çağrısı… Yalom, karşısında hiçbir perdenin kapalı kalamayacağı bir sihirbaz.”


   -Metro Times(Detroit)-   “Seksenlerinde, görmüş geçirmiş bir yazar olan Yalom kendi bakış açısından dostça bir dille, içtenlikle ve her zaman bilgece yazıyor.”


   -Kirkus Reviews-   “Çok geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden, belirli konulara net bir şekilde odaklanılarak kaleme alınmışbir kitap.”


   -Booklist-   “Yalom'un üslubu, O. Henry'nin esprili dili ile Isaac Bashevis Singer'ın ayakları yere basan tarzının bir karışımı.”


   -San Francisco Chronicle-
   Irvin D. Yalom,Günübirlik Hayatlar,Din ve Psikiyatri,Annem ve Hayatın Anlamı,Varoluşçu Psikoterapigibi pek çok kitabın ve grup terapisine dair en önemli çalışma olarak nitelendirilenGrup Psikoterapisinin Teori ve Pratiğigibi klasik kitapların yazarıdır. Stanford Üniversitesi'nde Fahri Psikiyatri Profesörü unvanına sahip olan Yalom, çalışmalarına yaşamını sürdürdüğü Palo Alto ve San Francisco'da devam etmektedir.   (Tanıtım Bülteninden)   İlk Baskı Yılı
   :
   2017
   Medya Cinsi
   :
   Ciltsiz
   Hamur Tipi
   :
   2. Hamur
   Baskı Sayısı
   :
   1. Basım
   Ebat
   :
   13,5 x 21
   Orijinal Adı
   :
   The Gift of Therapy
   Ürün Barkodu
   :
   9786052992883
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitaba henüz yorum yapılmamış.
Kapat