Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%14
Sezai Karakoç'un Coğrafyası

Sezai Karakoç'un Coğrafyası

Liste Fiyatı : 30,00TL
İndirimli Fiyat : 25,80TL
Kazancınız : 4,20TL
9786257311441
572677
Sezai Karakoç'un Coğrafyası
Sezai Karakoç'un Coğrafyası
Klaros Yayınları
25.80

"Yargımı daha ilk baştan söyleyeyim: Sezai Karakoç, büyük bir şair. Ama o, şair olmakla yetinmez, aynı zamanda düşünürdür, parti başkanıdır, yayımcıdır. İslamcı şiirin heceye hapsolup tıkandığı noktada zuhur ederek, o, mahallesindeki şiirin ruhuna İsa gibi üflemiştir. Bununla da yetinmemiş, şiir alanında yetiştirdiği birçok ‘mürid'ini, kurduğu partiyle politik tavır almaya da yönlendirmiştir.


Bu kadar genci yetiştirmek için, Diriliş Dergisini günlük, haftalık, aylık olarak, kesintilerle yayımlamıştır. Dergi, bir edebiyat' dergisi olmaktan öte, bir düşünce, bir misyon dergisi olmuş, Büyük Doğu'dan almış olduğu bayrağı ileri günlere taşımış, dağıtım zorluklarına rağmen, gönüllü gençlerle belli noktalara ulaşabilmiştir.”(Tanıtım Bülteninden)


 • Açıklama
  • "Yargımı daha ilk baştan söyleyeyim: Sezai Karakoç, büyük bir şair. Ama o, şair olmakla yetinmez, aynı zamanda düşünürdür, parti başkanıdır, yayımcıdır. İslamcı şiirin heceye hapsolup tıkandığı noktada zuhur ederek, o, mahallesindeki şiirin ruhuna İsa gibi üflemiştir. Bununla da yetinmemiş, şiir alanında yetiştirdiği birçok ‘mürid'ini, kurduğu partiyle politik tavır almaya da yönlendirmiştir.


   Bu kadar genci yetiştirmek için, Diriliş Dergisini günlük, haftalık, aylık olarak, kesintilerle yayımlamıştır. Dergi, bir edebiyat' dergisi olmaktan öte, bir düşünce, bir misyon dergisi olmuş, Büyük Doğu'dan almış olduğu bayrağı ileri günlere taşımış, dağıtım zorluklarına rağmen, gönüllü gençlerle belli noktalara ulaşabilmiştir.”   (Tanıtım Bülteninden)


   Hamur Tipi
   :
   2. Hamur
   Ürün Barkodu
   :
   9786257311441
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitaba henüz yorum yapılmamış.
Kapat