Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
9786052112755
562545
Yapay Zeka Oyunları
Yapay Zeka Oyunları
Bilgiyolu Kültür Yayınları
22.00

“Makineler düşünebilir mi?” sorusuyla hayatımıza giren ‘Yapay Zeka''nın öyküleştirilmesini göreceğiniz bu kitap, teknolojinin gelişiminiolumlu ve olumsuz yönlerini tartışmaya açmaktadır. İnsan beyni taklit edilerek yaratılan ikiz robotlar ve Bilim adamı Matik'le tanışırken okuyucu, kendini ilginç bir maceranın içinde bulur. Bilgisayar bilimleri ile ilişkilendirilen yapay zekanın matematik, psikoloji, ve felsefeyle de yakından ilgili olduğu, kahramanların çözmek zorunda olduğu sorunlarda apaçık gözlenmektedir.


Kitabın arka bölümünde verilen kodlama örneklerinde Fibonacci sayı dizisi ve iki farklı oyun kurulumuyla ilgili alıştırmalar yapılabilmektedir.(Tanıtım Bülteninden)


 • Açıklama
  • “Makineler düşünebilir mi?” sorusuyla hayatımıza giren ‘Yapay Zeka''nın öyküleştirilmesini göreceğiniz bu kitap, teknolojinin gelişiminiolumlu ve olumsuz yönlerini tartışmaya açmaktadır. İnsan beyni taklit edilerek yaratılan ikiz robotlar ve Bilim adamı Matik'le tanışırken okuyucu, kendini ilginç bir maceranın içinde bulur. Bilgisayar bilimleri ile ilişkilendirilen yapay zekanın matematik, psikoloji, ve felsefeyle de yakından ilgili olduğu, kahramanların çözmek zorunda olduğu sorunlarda apaçık gözlenmektedir.


   Kitabın arka bölümünde verilen kodlama örneklerinde Fibonacci sayı dizisi ve iki farklı oyun kurulumuyla ilgili alıştırmalar yapılabilmektedir.   (Tanıtım Bülteninden)


   İlk Baskı Yılı
   :
   2021
   Dil
   :
   Türkçe
   Hamur Tipi
   :
   2. Hamur
   Baskı Sayısı
   :
   1. Basım
   Ebat
   :
   13,5 x 19,5
   Sayfa Sayısı
   :
   120
   Ürün Barkodu
   :
   9786052112755
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitaba henüz yorum yapılmamış.
Kapat